Miasta Partnerskie

Partnerstwo miast to jedna z najbardziej popularnych i efektywnych form nawiązywania stosunków międzynarodowych. Ponadpaństwowa współpraca samorządów pozwala budować ciągłe i długotrwałe relacje, oparte na przyjaźni, zrozumieniu i wzajemnym szacunku. Partnerstwo miast umożliwia podjęcie międzynarodowej współpracy gospodarczej, kulturalnej, edukacyjnej czy turystycznej i jest doskonałą okazją do promocji całych regionów. Dziesięciolecia doświadczeń i sukcesów miast partnerskich na całym świecie są dowodem na to, że korzyści płynące z takiego porozumienia są nieocenione. Beneficjentami takiej współpracy są lokalne społeczności, przedsiębiorcy, uczniowie i studenci, jak również funkcjonariusze państwowi, twórcy oraz artyści.

Swoją działalność skupiamy przede wszystkim na kojarzeniu miast partnerskich w Polsce i Hiszpanii, ale również w innych krajach Europy i świata. Inspirujemy współpracę samorządów na wszystkich możliwych płaszczyznach.

Zapraszamy do kontaktu przedstawicieli samorządów, miast i gmin ora organizacji pozarządowych.  
Służymy pomocą w wyselekcjonowaniu zagranicznych partnerów, koordynacji międzynarodowej współpracy. Razem możemy więcej !