Mówimy już po angielsku, zaczynamy uczyć się hiszpańskiego

Inwestujemy w przyszłość ...

Serdecznie zapraszamy na językowy obóz młodzieżowy do Hiszpanii. Z nami Państwa dziecko wyszlifuje swój angielski i rozpocznie naukę kolejnego języka – Hiszpańskiego!

Dlaczego warto?

Hiszpański to język przyszłościowy. Posługuje się nim 500 milionów ludzi i jest on oficjalnym językiem w 21 krajach na świecie. To też drugi język pod względem ilości posługujących się nim ludzi na świecie i trzeci w Internecie.

Co oferujemy?

* Obóz językowy w Hiszpanii, nauka języka hiszpańskiego.

* Komunikacja tylko w języku angielskim.

* Hotel w turystycznej miejscowości na Costa Brava.

* Możliwy wyjazd rodziców z dziećmi.

* Kameralna grupa 15 osobowa.

* Wycieczka do Barcelony.

* Warsztaty fotograficzne.

* Wieczorne spacery po plaży.

* Dyskoteki w międzynarodowym towarzystwie.

* Zabawy przy basenie.

...dla aktywnych wycieczki fakultatywne, dla leniwych wypoczynek na plaży... .Aktywny odpoczynek – z przyszłością!

Zapraszamy młodzież w wieku 11-17 lat do wzięcia udziału w obozie językowym w Hiszpanii, na którym młodzież wraz z opiekunami będzie mówiła po angielsku i zacznie uczyć się języka hiszpańskiego.

Pobyt na obozie pozwoli Wam w krótkim czasie oswoić się z praktyczną stroną konwersacji w językach obcych, ze szczególnym uwzględnieniem praktyki komunikatywnego angielskiego oraz zaznajomienie się z podstawami języka hiszpańskiego, w kraju gdzie jest to język oficjalny i będzie można spróbować swoich sił w konwersacji w codziennych sytuacjach.

Miejsce pobytu sprzyjać będzie zarówno wakacyjnemu relaksowi, jak również pozwoli uczestnikom łatwo przyswoić wiedzę z dziedziny historii, architektury oraz kultury i sztuki. Pozwoli w młodym człowieku rozwinąć zarówno stronę językową, jak i kulturowo-poznawczą świata pod okiem doświadczonej kadry. Będziemy się uczyć przede wszystkim w formie zabawy, gdyż wakacje to okres wypoczynku.

Program bogaty jest w ciekawe warsztaty, scenki rodzajowe oraz konwersacje. Opiekunowie będą komunikować się z obozowiczami w języku angielskim i w miarę poczynionych postępów w Hiszpańskim. Mogą jednak odpowiedzieć w języku polskim na prośbę uczestnika.

Zachęcamy do upamiętnienia wyjazdu w formie fotoreportażu fotograficznego lub rysunkowego. Warto wziąć ze sobą aparat fotograficzny i szkicownik!

PROGRAM OBOZU:

1 dzień - Wyjazd z Warszawy w nocy. Przejazd tranzytowy przez Niemcy i Francję.

2 dzień - Przyjazd do hotelu w Hiszpanii na Costa Brava w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja.

3 – 10 dzień – atrakcje turystyczne wybrane przez uczestników.

Dla aktywnych:

- spacery po malowniczych zakątkach Lloret de Mar oraz odkrywanie okolicznych atrakcji turystycznych,

- ratusz,

- gotycki kościół z początku XV w. z kolorowymi dachówkami,

- ufortyfikowany, prywatny zamek z 1929 r. ozdoba nadmorskiej promenady,

- pomnik sardany, - cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej secesji ,

- pomnik żony rybaka, - skalista zatoka Cala Banys, - ogrody św. Klotyldy

– położone na szczycie klifowego wybrzeża, - skalista zatoka Cala Banys, urocza knajpka pośród egzotycznej roślinności.

Dla wytrwałych:

- punkt widokowy na skale, na której ciągle czeka Dona Marinera (żona rybaka) – znana rzeźba Ernesta Maragalla,

- wieczorne spacery po plaży,

- imprezy tematyczne,

- miejska gra terenowa,

- konkursy i turnieje sportowe,

- gry miejskie ze śmiesznymi zadaniami w dzień i w nocy,

- konkursy z nagrodami i wiele innych,

- dyskoteki w rytmach najlepszej klubowej muzyki w międzynarodowym towarzystwie, Wstęp do dyskotek płatny ok. 15 EUR/wejście.

- dla młodzieży do 16 roku życia zabawy przy basenie,

- dla najbardziej wytrwałych wycieczka do ogrodów św. Klotyldy

– zachwycające ogrody położone na klifie.

Dla leniuchów:

- kąpiele w ciepłym morzu,

- zabawy na plaży,

- korzystanie z basenu hotelowego bez limitu,

- integracja wszystkich obozowiczów na turnusie.

11 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie. Przed wyjazdem obiad. Wyjazd do Polski w godzinach późnowieczornych.

W cenie obozu zapewniamy:

- 9 noclegów,

- 9 śniadań, 10 obiadów oraz 9 kolacji,

- transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta) trwa około 24 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy, Francję oraz Hiszpanię.

Przyjazd do Hiszpanii w okolicach godziny 13:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami, ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów. Dokładne godziny zostaną podane w terminie późniejszym.

- zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych (głównie pokoje 3 os.), 

- ubezpieczenie KL 40 tys. zł, NNW10 tys zł,

- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

- Wycieczka do Barcelony stolicy Katalonii.

Program obozu zostanie dostosowany do potrzeb grupy, tak aby spełnił wszystkie marzenia uczestników.

Barcelona to niezwykłe miasto, które znacznie różni się od reszty kraju. Posiada własną, wyrafinowaną kulturę, co szczególnie widać w niespotykanej architekturze Antoniego Gaudiego. W programie wycieczki: najbarwniejsza hiszpańska ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, tarasem widokowym i obiektami olimpijskimi, perełki Antonio Gaudiego: CasaBatllo, Casa Milla i wreszcie największa z nich – Sagrada Familia (imponujący kościół sięgający powyżej 100 metrów). Dla fanów piłki nożnej wizyta w CampNou, obejmująca nie tylko muzeum i trybuny, ale także zwiedzanie stadionu od kuchni: szatnie, sale konferencyjne, stanowiska komentatorów, kaplicę i murawę. W godzinach wieczornych możliwy pokaz tańczących fontann.

Wymagane dokumenty, które uczestnik obozu musi mieć przy sobie:

1. Paszport lub dowód osobisty, który jest dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Hiszpanii.

2. Karta obozowicza,

3. Podpisany przez opiekuna prawnego regulamin obozu.

W celu usprawnienia formalności związanych z leczeniem poza granicami, zalecamy dodatkowo zabranie karty EKUZ – Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego  (szczegóły na stronie https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/informacje-ogolne).

Dodatkowo płatne opcjonalnie:

• wycieczki fakultatywne,

• ubezpieczenie kosztów rezygnacji : 3-4% wartości imprezy,

* Wycieczki fakultatywne:

Girona Dali - wycieczka do miasta Figueres, w którym żył i tworzył jeden z najbardziej znanych twórców sztuki współczesnej Salvador Dali. W cenie: zwiedzanie surrealistycznego Muzeum, które artysta stworzył sam w gmachu dawnego teatru. Po madryckim Prado jest to najczęściej odwiedzany przybytek sztuki w Hiszpanii. W dalszej części wycieczki odwiedzimy stolicę regionu, Gironę - miasto malowniczo położone u zbiegu rzek, posiadające jedną z najładniejszych starówek w całej Hiszpanii. Cena - 49 EUR/os. (dzieci do lat 12- 37 EUR)

Montserrat – całodniowa wycieczka gwarantująca zapierające dech w piersiach widoki, malownicze krajobrazy i niesamowite formacje skalne o niespotykanych kształtach. Wszystko to będziemy podziwiać wjeżdżając kolejką na to zadziwiające wzgórze. Na wysokości 720 m znajduje się klasztor Benedyktynów, który wybudowano po tym, jak w cudownych okolicznościach odnaleziono tam figurkę Matki Boskiej. Kontakt z la Morenetą ma magiczne właściwości – dotknięcie figurki powoduje, że w ciągu roku spełniają się życzenia i prośby, z którymi przyjeżdżamy do klasztoru. Cena - 45 EUR/os. (dzieci do lat 12- 30 EUR). 

Flamenco – niezapomniany wieczór w gorących rytmach flamenco. Cudowny, pełen ekspresji show flamenco w szampańskiej atmosferze z najlepszymi hiszpańskimi artystami tonie zapomniane wrażenia i cudowna zabawa. Cena - 35 EUR/os. 

Tossa de Mar – to jedna z obowiązkowych wycieczek, na którą nie można się wybrać bez stroju kąpielowego i aparatu. Rejs wzdłuż dzikiego, skalistego wybrzeża Costa Brava do miasteczka o pocztówkowej urodzie gwarantuje niezapomniane widoki i wrażenia. Tossa de Mar to pięknie położona dawna rybacka osada, która ze względu na zachowanie swego oryginalnego charakteru, uważana jest za perełkę Costa Brava. Ceny: Lloret de Mar–22 EUR/os. (dzieci do lat 12 - 15 EUR). 

Marineland– połączenie parku wodnego z ogrodem zoologicznym i delfinarium. To idealne miejsce dla tych, którzy uwielbiają zabawy w wodzie i zwierzęta. Tu zanurzycie się w basenie, zjedziecie na pontonie, a w chwili przerwy obejrzycie pokaz tresury delfinów, lwów morskich oraz egzotycznych ptaków. Cena - 28 EUR/os. 

Port Aventura - to niezwykła atrakcja nie tylko dla młodzieży, ale również dla całych rodzin z dziećmi. To ogromne centrum rozrywki podzielona na krainy świata, wypełnione po brzegi karuzelamii licznymi atrakcjami artystycznymi. Cena - 65 EUR/os. (dzieci do lat 12 - 55 EUR). 

 

W celu rezerwacji obozu lub w przypadku pytań prosimy o kontakt:

Tuzer Group

www.tuzergroup.pl

Rezerwacja telefoniczna: 22/308-90-90,  883-999-590, 883-999-452

E-mail: biuro@tuzergroup.pl

Rodzice

Dla rodziców zainteresowanych wyjazdem ze swoimi dziećmi rezerwujemy pobyt w hotelu w tej samej miejscowości, w którym zakwaterowana zostanie młodzież lub w najbliższym sąsiedztwie.

Dokumentacja wyjazdu

Zachęcamy do archiwizowania wyjazdu w formie fotoreportażu fotograficznego /aparat fotograficzny cyfrowy lub analogowy /najlepiej ze statywem/ lub szkicownik.

* podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.